DIGITAL ZAMAN AYARLI PROGRAMLANABILIR PRIZ

 

Hemde CataPlus kalitesi ve güvencesiyle. Ce Sertifikalı.

 

Hırsızlığa karşı siz evde yokken prize takılı lambalarınızı açıp kapatmak için,

 

Tatil dönüşü kombinizin/klimanızın siz gelmeden çalışmaya başlaması için,

 

Akvaryum ışığını otomatiğe bağlamak ve balıklarınızı rahat ettirmek için,

 

Bahçe sulama sisteminizi otomatik açıp kapatmak için,

 

Bizim aklımıza gelmeyen ancak gündelik olarak pek çok diğer alanlarda kullanmak için.

 

Üstelik içinde fişe takılı olduğu süreje şarj edilen bataryası da var.

 

İsterseniz haftada belli bir gün bir süre, isterseniz her gün belirli saatlarde, isterseniz haftanın dilediğiniz günlerinde, cihaza bağlı tüm elektronik cihazları otomatik kontrol eder.

 

Cihaz ile ilgili detaylı bilgiler ve ayar/kurulum bilgileri ile ilgili olarak aşağıdaki kullanma kılavuzunu okumanızı önerebiliriz. (Aynı klavuz, cihazın kutusundan da çıkmaktadır)

 

Kullanma Kılavuzu

Bu dijital zamanlayıcıda Sıvı Kristal Ekran (LCD) ve entegre devre kullanılmıştır. Dijital zamanlayıcı, oldukça geniş bir ekrana sahip olma, çok-fonskiyonlu olma, kullanımının kolay olması gibi özelliklere sahiptir.

Dijital zamanlayıcı şu anki zamanı doğru gösterir. 8 çeşit ON/OFF (AÇIK/KAPALI) seçeneği anahtarı kontrol edebilir, istenirse, cihaz rasgele zamanlama çıkışı da verebilir. Zamanlayıcının açık ve kapalı seçimine yönelik saat, gün, hafta ya da hafta grubu gibi çeşitli seçenekler de mevcuttur.

1.  Zamanı ayarlama

Zamanlayıcıyı kullanmadan önce şu anki zaman girilmelidir.

Saati ayarlamak için "CLOCK" (SAAT) ve "HOUR" (SAAT) seçeneklerine aynı anda basın.

Dakikayı ayarlamak için "CLOCK" (SAAT) ve "MIN" (DAKİKA) seçeneklerine aynı anda basın.

Haftayı ayarlamak için "CLOCK" (SAAT) ve "WEEK" (HAFTA) seçeneklerine aynı anda basın.

2. Zamanlayıcı programını ayarlama

Ayar konumuna girmek için "PROG" düğmesine basın, ekranda "İON" görünür. ON (AÇIK) konumdaki zamanlayıcının saatini, dakikasını, saatini ve gününü ayarlamak için "HOUR","MIN", "WEEK" and “el" seçeneklerine basın.

Zamanlayıcıyı OFF (KAPALI) konuma getirmek için "PROG" seçeneğine bir kez daha basın, ekranda "İOFF" görünür.

Saati, dakikayı ve haftayı ayarlamak için 2.2 basamağındaki işlemleri tekrarlayın.

Saniyeyi ON/OFF konumuna getirmek için "PROG" düğmesine tekrar basın.

Zamanlayıcıyı ON/OFF konuma getirmek için 2.1 ile 2.4 arasındaki basamakları tekrarlayın.

Zamanlayıcının ayarlanmasına yönelik toplam 8 seçenek bulunmaktadır. Zaman ayarı konumundayken ayarlamayı iptal etmek için "R" düğmesine basın. Önceki zaman ayarına dönmek için "R"düğmesine bir kez daha basın.

3.  Haftanın ayarlanması

Zamanlayıcı ON/OFF konumundayken "WEEK" düğmesine basın. Ekranda Mo..Tu..We..Th..Fr..Sa.,Su (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar) görünür. Bu, günlük on/off ayarı anlamına gelir.

"WEEK" düğmesine bir kez daha basıldığında ekranda gün görünür, istenilen günü ayarlayın. Bu ayarlamayla zamanlayıcının sadece ayarlanan günde çalışması sağlanır.

Ekranda "Su" (Pazar) seçeneğinin görünmesinin ardından düğmeye tekrar basıldığında Mo,Tu,We,Th,Fr (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) görünür. Bu durumda zamanlayıcının sadece hafta içi günleride çalışması sağlanır.

"WEEK" düğmesine bir kez daha basıldığında ekranda Sa, Su (Cumartesi, Pazar) görünür. Bu durumda sadece haftasonuna yönelik ayarlama yapılabilir.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda Pazar haricinde tüm günler görünür. Bu durumda zamanlayıcının Pazar haricinde haftanın diğer günlerinde çalışması sağlanır.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda Mo, We, Fr (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) görünür. Bu durumda zamanlayıcının sadece bu üç günde çalışması sağlanır.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda Tu, Th, Sa (Salı, Perşembe, Cumartesi) görünür. Bu durumda zamanlayıcının sadece bu üç günde çalışması sağlanır.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda Mo, Tu, We (Pazartesi, Salı, Çarşamba) görünür. Bu durumda zamanlayıcının sadece bu üç günde çalışması sağlanır.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda Th, Fr, Sa (Perşembe, Cuma, Cumartesi) görünür. Bu durumda zamanlayıcının sadece bu üç günde çalışması sağlanır.

"WEEK" seçeneğine tekrar basınca ekranda hiç bir gün görünmez. Bu durumda zamanlayıcının hiç bir günde çalışmaması sağlanır.

Gün ayarını iptal etmek için "R" düğmesine basın. Önceki güne gelmek için bu düğmeye bir kez daha basın.

4. Zamanlayıcının ON/OFF (AÇIK/KAPALI) konumda olması

" el" seçeneğine basıldığında ekranda "ON" (AÇIK). "AUTO" (OTOMATİK)

veya "OFF" (KAPALI) seçenekleri görünür.

Gösterge "ON" konumuna getirilince zamanlayıcı açılır.

Gösterge "AUTO" konumuna getirilince zamanlayıcı ayarlanan zamanlarda açılır ve kapanır.

Gösterge "OFF" konumuna getirilince zamanlayıcı kapatılır.

5. Özel Fonksiyonlar

"WEEK" ve "Hour" seçeneklerine aynı anda basın. Ekranın sağ tarafında "O" görünür. Bu, zamanlayıcının 2 ile 32 dakika arasında rasgele açılıp kapanacağı anlamına gelir.

6.  NOT

Çıkış yükü 17250W/15A'nın üzerinde olmamalıdır.

Cihazı kullanmadan önce zamanlayıcının içerisindeki bataryanın şarj olması için güç kablosunun bir kaç saatliğine prize takılması önerilir. Zamanlayıcının hata derecesi ayda 2 dakikadır.

Zamanlayıcıya yaz saati de eklenebilir (opsiyonel. lütfen bayinizle görüşünüz) Bu zamanlayıcıda 24-saatlik ekran vardır. 12- saatlik versiyon için lütfen bayinizle görüşünüz.

6.6 LCD ekranda hiç bir şey görünmüyorsa zamanlayıcıyı kullanmadan önce lütfen şarj ediniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !